אז מה זה חתונה רפורמית ?

חשוב להבין שהגישה הדתית של הזרם הרפורמי פתוחה יותר ומהווה תפיסה וגישה שונה לגמרי ממה שנהוג קיום במסגרת הדת. זוהי דרך אחרת לקיום חתונה המבוססת על הדת והמסורת בישראל. לבני הזוג ניתנת האפשרות על בסיס שיווין ליצור טקס שמותאם לבקשות ולצרכים שלהם. על שני בני הזוג להיות יהודיים. חשוב להדגיש שתצרכו עדיין להגדיר את עצמכם כזוג כי בישראל בדרך אחרת. (קיום טקס נישואין בחו"ל- חתונה אזרחית-לרוב הפתרון הטוב ביותר).

חתונה רפורמית בארץ האם יש הגבלות במקומות?

תשמחו לדעת שרוב המקומות לא יתנגדו לקיום החתונה שלכם. הרוב המוחלט יעזור וייסע בכל מה שיוכל כדי שאירוע החתונה שלכם יהיה מושלם. חשוב לשים לב שגם הרבנים או הרבניות אשר מקיימים את הטקס ישמחו לקחת חלק ביום שלכם רק להקפיד על בחירת תאריכים שמאפשרת זאת.(ישנם מספר תאריכים שלא ניתן לקיים אירוע רפורמי אז חשוב לוודא בטרם סוגרים תאריך מול מקום שאכן ניתן לקיים את החתונה בתאריך שנקבע).

 

בישראל הביקוש לסוגי חתונות רפורמיות גדל רוצים לדעת למה?

זוגות צעירים רבים פחות מרגישים את הצורך להתחייב לדת כמו שהיא מגדירה את עצמה. ישנם כללים הנחיות וטקסים שדווקא הפרשנות הרפורמית מאפשרת לבני הזוג להרגיש הרבה יותר שווים ובכך קיום החתונה הופך להיות לטקס אחר. טקס זה מותאם לבקשות שני בני הזוג ובכך ההחלטה על קיום חיים משותפים מתחילה בצורה המשולמת לשניהם. חשוב להדגיש שהדור הצעיר הרבה יותר מחובר לערכים של שיווין וזכויות ובכנות פחות מעניין אותו מה חושבים ההורים.

 

ודאי תרצו לדעת מה המחיר של חתונה רפורמית ?

לרוב העלות של הטקס נעה באזור 1500 ₪ כאשר רצוי לבחור בר או רבה מהאזור כדי להימנע מתשלומים נוספים כגון נסיעות. תשמח ולדעת שכל העלויות על קיום האירוע לא יהיו יקרות יותר. להפך תוכלו למצוא אפשרויות לאירוע שמותאם לצרכים שלכם ולא חייב להיראות ולהרגיש בדיוק כמו כל חתונה מסורתית. אנחנו מעודדים את הזוגות שלנו לקיים את האירוע בצורה שתגרום להם להיות שמחים בדרך שהם בוחרים.

איפה נהוג לקיים את החתונה והטקס ?

ממש כמו כל חתונה אחרת הטקס שלכם יהיה לאחר קבלת הפנים. האירוע ירגיש דומה, ישמור על כל הסמנים החשובים שאתם אוהבים מהדת ובעיקר יגרום לכם להרגיש בנוח בדרך הבחירה שלכם. חתונות כאלו מתקיימות לאורך כל השנה גם בחודשי החורף וכמובן בחודשי הקיץ.

זוגות רבים שכן בוחרים לקיים חתונה אחרת מנסים לשלב את הטקס במקום שונה. לא תמיד בחירה באולם או גן מתאימים לבני הזוג ולכן האפשרות לקיום חתונה בצורה שונה מאוד מושכת זוגות צעירים.

בין המקומות המובילים תמצאו שטחים פתוחים, חצרות של בתים, חלל בוטיק ומקומות שמאפשרים חופש יצרתי לזוג להביע את עצמו בכל הפרטים הקטנים.

המלצות מסקנות ודברים שחשוב שתיקחו אתכם

הדרך שלכם לאירוע הנכון מתחילה בהחלטה הבסיסית ביותר, איך וכיצד להתחתן. מהחלטה זאת האפשרויות שלכם הופכות להיות קלות יותר ואתם יכולים לבנות ולתכנן את החתונה שלכם בהתאם לבקשות ולצרכים שלכם. שינויים זה דבר מבורך וכאשר אתם ממוקדים וידועים מה חשוב לכם לא רק טקס החופה שלכם יהיה מושלם גם כל החתונה שלכם אז אל תפחדו לעמוד על שלכם ולבחור בחוויה הנכונה עבורכם.