כולנו מכירים את ההרגשה שצריך לתכנן מאורע חשוב והכל בדקה ה90 יש חוסר ודאות וחסר הכוונה או מידע יקר שיוכל לסייע לכם בחיסכון של זמן, כסף ואנרגיה. במיוחד עבורכם ההורים ריכזנו מדריך קצר עם טיפים המלצות ומידע חשוב שיוכל לשפוך אור על תהליך ארגון בר ובת מצווה איך למצוא מקומות נכונים לעלייה לתורה ואיך ניתן לשלב במינימום מאמץ אירועים מוצלחים, מהנים ומשפחתיים בהתאם לאופי שלכם. רוצים שנצלול ישר פנימה ? באו נתחיל.

"בר מצווה ביום חול " – אז מה הכי מתאים לכם יום שני או חמישי ?

הרבה אירועי בר מצווה שמשלבים עליות לתורה מתקיימות בימי שני או חמישי מצד אחד מאפשרים לאורחים שלכם לקחת חלק להגיע בשעות אחרי הצהרים המאורחות ובכך לא להפסיד ימי עבודה, או להימנע מאירועים מוקדמים בבוקר. בנוסף קל יותר לשלב ארוחה משפחתית, מצגות, ברכות עם החברים והמשפחה שכולם כבר היו נוכחים בעלייה לתורה. בצורה כזאת בעצם יכולים לחסוך התארגנות כפולה לשתי חגיגות לרכז הכל ביום המתאים לכם ומה שנשאר בעצם הוא רק הבנה של הספקים הנכונים והמתחם שיוכל לעבוד לכם. 

 

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים לחצו

 

טיפ מספר 1 בחירת המקום הנכון לכם


החלטתם על היום, הבנתם שלכם מתאים לקיים את שני האירועים החושבים יחד ועכשיו צריך לבחור מקום. שבוחרים מקום שמשלב עלייה לתורה ובר מצווה חשוב לבחור מתחם שבית הכנסת קרוב במרחק הליכה ממתחם האירוע. אנחנו באופן אישי חושבים שבית כנסת וטקס צריכים לקבל את הכבוד של המאורע והחגיגה אבל וכך טמון טיפ מספר אחד עם מתחם האירוע במרחק הליכה ניתן לסיים את העלייה לתורה ומעבר למתחם האירוע עם תהלוכה מעניינת של זמרים ונגנים ובעצם להכניס עניין בשלב המעבר שגם יוכל לסיים חלק אחר באירוע וגם לפתוח את החלק השני.

קיימים מתחמי בתי כנסת אורבניים שמשלבים עלייה לתורה ומתחם לאירוע חלקם גם נראים בסדר אך יחד אם זאת אנחנו מאמינים שהפרדה זרימה בין חלקים שונים יוצריים עניין מעלים את הערך של האירוע בעיני האורחים שלכם ומכניסים תוכן טוב שיש הפרדה קטנה בין האזורים.

הרבה לקוחות יחליטו לבחור לקיים עלייה לתורה קרוב לבית ולאחר מכם להגיע למתחם האירוע באותו יום חול, אנחנו לא פוסלים זאת גם -במקרה כזה אנחנו ממליצים שהצלם שהיה אתכם בבוקר יצטרף ויגיע גם לערב ובנוסף ניתן להציג את התמונו מהבוקר או משעות הצהרים על המסכים במתחם אם תבחרו בכך.

אירוע בר מצווה עם עליה לתורה

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים לחצו
בר מצווה עם עליה לתורה -2 חגיגות באירוע אחד נשמע לכם טוב ?


את קו העלייה לתורה אפשר לחלק לכמה סוגים עיקריים, הסוג הראשון והנפוץ הוא עלייה לתורה מסורתיות המשלבות עלייה לתורה בבית כנסת שלאחר מכן ניתן להזמין את שאר החברים והמשפחה המורחבת לקבלת פנים, ברכות, מצגות וריקודים כאשר הכל עם אוכל מעולה.
באירוע מסוג זה האירוע יוכל להתקיים באותו מתחם או בשני מוקדים שונים.

סוג השני של עלייה לתורה שנהיית נפוצה בשנים האחרונות הזמנת ספר תורה ורב למתחם האירוע או קיום של טקס עלייה לתורה עםם ערכיים דתיים, יצאנו לנו לקחת חלק גם בסוג זה של אירועים ואנחנו חייבים להגיד שזאת חוויה מרעננת ומהנה בהחלט. 

אירוע בר מצווה עם עליה לתורה
אירוע בר מצווה עם עליה לתורה

 

טיפ מספר 2 – תוכן הוא מלך שיודעים מי קהל המטרה שלכם


כמה ילדים יקחו חלק באירוע, כמה משפחה וחברים יגיעו האם אתם מחפשים ליצור חוויה רגועה, סוחפת קצבית ? נכון זה מאורע של פעם בחיים וכן לכם ההורים עומדת האפשרות לבחור כיצד לעצב ולתכנן רגע זה. לדעתנו תוכלו לבחור בשני כיוונים מרכזיים שילוב של זמרים להקות שירמו את האווירה במהלך הטקס לפניו ואחריו ויצרו לכם תוכן מוזיקלי שמשתלב באירוע בסינרגיה נכונה.

בנוסף פעילות פשוטה כמו הפרחת בלונים יכולה משהו מרגש זורם ומיוחד שנותן עוד כיוון לאירוע ולעלייה לתורה. שילוב של הפרחת בלונים יחד עם הרכב שמלווה את האירוע מצגות ברכות וקצת ריקודים אם תבחרו יוכל ליצור מרכיבים מעולים לאירוע מוצלח מסודר ונכון שיוכל להעניק לכם את החוויות הנכונות שתצרו ליצור לכם ולאורחים שלכם. 

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים לחצו

מקום לאירוע עם בית כנסת – 5 נקודות שצריך לשים לב עליהם שבוחרים

  1. במידה ובחרתם מתחם המשלב אירוע בר מצווה ועלייה לתורה חשוב לדעת שיש מספיק שטח לכמות האורחים, מספיק שטח לכיבוד, ריהוט והושבת אורחים. חשוב שיהיה במקום כספת מעטפות עטים.
  2. כדאי לברר האם ניתן להגיש אוכל חם או רק אוכל מוכן שמגיע מבחוץ?
  3. בנוסף האם יש הגבלה על סוג הכשרות שניתן להביא למתחם בית הכנסת?
  4. האם יש מערכת הגברה במתחם, מיקרופון ? מסך מקרן ?
  5. לכמה שעות אתם יכולים לשכור את המקום? האם יש עלות עבור שימוש בבית הכנסת והאם יש עלות להשכרת המתחם הצמוד?

טיפ מספר 3 תבנו לוז מסודר משלב העלייה לתורה ועד הקינוחים או המצגת בסיום אירוע בר המצווה.


למה סדר כל חשוב באירוע משולב כמו שלכם? שהכל ברור שיש מספר ספקים שיש כל מיני גורמים שצריכים לשלב פעולה יחד כדי שיהיה ברור הציפיות בכל חלק באירוע. יש הורים שבוחרים להיעזר בחברת הפקה, יש כאלו שאוהבים לתכנן לבד לא משנה מי אתם ומה אתם אוהבים אנחנו בעד סדר ובנייה של לוחות זמנים שמעניקה לכל שלב את הזמן החשוב והרואי כאשר מעבר לחלק המרכזי יהיה פוקס על הדברים הנוספים אם תבחרו בהם.

לדוגמה  אירוע עלייה לתורה בבוקר או בצהרים לרוב לוקח 45 דקות עד שעה ורבע תלוי במי מעביר את המאורע. מתוך הכירות עם הקהל האורחים והמשפחה שלכם כדי שתזמינו חצי שעה עד 45 דקות לפני את האורחים כדי שיגיעו בזמן לשלב העלייה לתורה ובנוסף שיוכלו להנות מקפה טוב, כיבוד קל ושיהיה להם מספיק זמן להתעדכן ולהגיד שלום לכולם. בסיום העלייה לתורה תרצו להשאיר זמן בהתאם לסוג הכיבוד שתבחרו לארוחה קלה קינוחים ואולי קצת ברכות ותמונות בסיום האירוע- נפוץ באירועי בוקר קצרים של שעתיים וחצי.
באירוע בר מצווה משולב של עלייה לתורה יחד עם אירוע הלוז יותר גמיש לרוב המבנה של האירוע מתחיל בכיבוד קל עוגיות קפה, עלייה לתורה, הפרחת בלונים, קבלת פנים לחברים שהוזמנו אחרי, ארוחת ערב, מצגת ברכות, אולי מופע תוכן רחבת ריקודים קינוחים תמונות.

אירוע בר מצווה שישי בצהריים
אירוע בר מצווה שישי בצהריים

בר מצווה עלייה לתורה בשבת למה כן ? איזה מקומות מומלצים ? ומה צריך לדעת ? 

בואו נתחיל מהסוף, אם אתם יכולים להרשות לעצמכם לשלם קצת יותר כסף ולקיים עלייה לתורה ביום שבת את חייבים לעשות את זה! למה אתם שואלים ? כי מדבור ביום הרגוע ביותר בשבוע האורחים שלכם ישמחו על הזדמנות לעשות משהו נחמד בשבת, לא לבשל, להוציא את הילדים החוצה מהבית ובעיקר לשמוח אתכם באירוע מתגלגל בקונספט אורבני או טבעי תלוי ברצונות שלכם.

מעבר לסיבות הברורות של חופש מעיסוק בתחזוקה של הבית וטיפול בילדים, עלייה לתורה בשבת מאפשר לכם ליצור חוויות מעולות ומשפחתיות מכיוון שכל החברים והאורחים פחות לחוצים להגיע הביתה. אוכל טוב, אטרקציות לילדים זמן עם חברים קרובים אווירה של אירוע משפחתי כזה שונה מאירועים שכולם ממהרים לבורח ולצאת מהפקקים כך שרגוע שיום שבת מביא הוא מיוחד ומאפשר ליצור את תחושת השלווה ששווה כל מחיר.

 

אז מה הם המקומות שאנחנו חשובים שהם הכי מומלצים גינות פרטיות, וילות קטנות חללי בוטיק מיוחד אורבניים, גלריות המשלבות גן טבעי. מתחמי אירוח קטנים עם מדשאות או רחבות המשלבות שטחים פתוחים וסוגרים.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים לחצו


טיפ מספר 4 -בחירת מקום בהתאם לתקציב ולצרכים שלכם


יש הרבה אפשרויות לקיום אירועי בר מצווה ובטח עליות לתורה. מתחמים משולבים הם האתגר הם הטוב שבכל העולמות בחירה בבית כנסת עם מתחם כפרי או אורבני שקרובים למתחם האירוע מאפשרים לכם גמישות בהזמנת יותר אורחים, צמצום הלחץ משני אירועים ויצירת אווירה נכונה בשמחה גדולה ביום מרוכז. מחירי המתחמים משתנים לרוב בין ימי חול ואמצע שבוע לימי שישי ושבת כאשר יום שבת הוא יקר ביותר בגלל עלויות העובדים. אירועי בר מצווה משולבים יכולים לנוע מהשכרת מתחמים מ1000-2500 לבית כנסת ועלות למתחם מסודר מ9,500 ועד 35,000 ₪ הכל תלוי בסוג המקום הגדול שעות האירוע והיום והאם המקום צריך לספק אוכל או לא.

בר מצווה ביום שישי בצהריים – לקוחות פרטיים רבים כבר הבינו את הסוד והקסם של קיום אירוע ביום שישי בצהרים. יום זה נפוץ לימי הולדת, חתונות וכן גם לאירועי בר מצווה משפחתיים קטנים ומהנים. באפשרות שלכם לקיים עלייה לתורה יום קודם ואירוע מהנה ביום שישי או לקיים סוג של טקס עם סמנים דתיים ולאחר מכן לקיים אירוע מהנה תחת כיפת השמיים.

מהן הסיבות לקיים דווקא אירוע ביום שישי?


1. היום הטוב בשבוע- שעות צהרים שמש זה הזמן המושלם להזמין אורחים לברנץ', או ארוחת צהרים מעולה.

2. ילדים יכולים להתרוצץ בכיף עם אטרקציות והפעלות ומבוגרים יכולים להנות מזמן משותף ונעים יחד.

3. אירוע שלא נגמר מאוחר מידי ומאפשר לכם לציין מצד אחד אירוע זורם משפחתי באווירה משוחררת יחד שעת סיום מוגדרת שתאפשר לכם גם לנוח בשבת.

רעיונות לעלייה לתורה כך תעשו את זה נכון 7 תכנים שצריכים לקחת חלק אצלכם1. הפרחת בלונים- סממן מעולה מרגש שניתן לקיים עם כל אורחי האירוע. בנוסף בהתאם לתקופה ניתן לבחור בצבעים של בלונים שיתחברו למצב ולתקופה שהמדינה עוברת בהתאם לאירועים כאלו ואחרים. ( לדוגמה בלונים כתומים להזדהות ).

2. כיפות עם לוגו – כן כולם עושים אבל זה מעולה זה לא יקר וזה נותן מענה סימלי נחמד ומזכרת שתמיד תמצאו בהישג יד.

3. תהלוכה – זמרים, נגנים, מתופפים, תוקעים בשופר וכו, במילה אחת "קצב" זה מה שאתם מחפשים מעבר בין חלקים שונים של האירוע והחוויות השונות. יוכל לשמש אתכם במעבר בין אזורים, בין קטעים שונים באירוע, ביצירת חיבור משתוף ועוד יתרונות שתוכלו ליצור בזמן אירוע כגון מוזיקה בקבלות פנים או ריקודים.

4. מצגת- כן כולנו בסוף רוצים לציין את היום המאורע והשמחה עם מצגת טובה כאשר הרעיון ליצור סרטון טוב מרגש ומכבוד לחוגג השמחה. לרוב מצגות צריכות להיות עד 3-5 דקות כדי לשמור על קשב עם הקהל. תמונות זה דבר חשוב מומלץ להכניס גם מספר קטעי וידאו של המברכים והאורחים כדי ליצור עניין וציפייה בקרב המוזמנים השונים.

5. ברכות- האפשרויות שלכם בסיום הטקס לקפוץ על המיקרופון ולהתחיל ברכות או לחלופין לחכות לסיום של העלייה לתורה ולאחר הארוחה העיקרית ורגע לפני המצגות להתחיל בברכות. מומלץ כאן כאן להקפיד על ברכות מסדרות כתובות מראש עם זמן של דקה עד שתי דקות לכל נואם ולא יותר מ10-15 דקות בסה"כ כדי לשמור על קשב עם האורחים שלכם.

6. אטרקציות לילדים- באירועים המשלבים ילדים מהכיתה או ילדים של המשפחה שנוכחים מעל 10-15 ילדים אנחנו ממליצים לשלב מספר אטרקציות כדי שראשית תוכלו ליצור להם עניין בחלקים שונים באירוע, בנוסף לאפשר לעצמכם אזורים שקטים יותר שתוכלו פשוט לשבת לדבר ולאכול או לשתות בשקט בלי צרחות מיותרות.

מחפשים עוד רעיונות לעלייה לתורה? >>

 

7. סוכריות טופי- להתגונן בהתאם! כן כולם מחכים לרגע או בעיקר הילדים מחכים לרגע של זריקת סוכריות על חוגג בר המצווה. בדיוק ברגע הנכון על במה שכולם עומדים ממול סוכירות טופי יוכל להיות דבר כואב. מה כדי לעשות? משקפי מגן וקסדה. רגע לפני שהסלסלות מחולקות לאורחים זה הזמן לשלוף את הקסדה והמשקפיים ואז לתת לאורחים את הזדמנות לפגוע במטרה. 

אז מה עושים עכשיו כדי לקיים אירוע בר מצווה עם עלייה לתורה שיתאים לכם ?


1. בחרו את היום המועדף
2. בחרו ספקים מומלצים: צלם, מנהל, הרכב מוזיקלי, עוגה
3. מצאו מקום שמאפשר לקיים אירוע עם בית כנסת קרוב
4. החליטו על סוג האוכל הרצוי חלבי\בשרי קל או ארוחה מלאה.
5. בנו לוח זמנים שמתאים לכם
6. לא לחכות למצגות וברכות לדקה ה90 תסגרו הכל לפחות שבועיים מראש.
7. תחייכו זהו יום מיוחד ומגיע לכם להנות מכל חלק ממנו.


שיהיה הרבה מזל טוב ובכל שאלה בקשה או מידע בנוגע לארגון תכנון ליווי מציאת מקום או ספקים כחלק מחבילה שלמה נוכל לסייע לכם, בברכה צוות אול פלייסס.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים לחצו