כל מה שחשוב לדעת לפני שעושים חתונה בבית

למה לקיים חתונה בבית או בחצר? זוגות רבים בוחרים לקיים יותר ויותר אירועים בחצר הבית של ההורים. חוויות העבר, האינטימיות שרק החצר בבית ההורים יכולה לייצר וכן גם חוסכים את עלות השכרת המקום מה שיוכל להביא לניצול טוב יותר של תקציב האירוע.

כמה אורחים אפשר להזמין?

זאת אחת השאלות הראשונות שעולות בשיחה אם חברת הפקת אירועים, בגדול תלוי בגודל הגינה והבית, בדרך כלל חתונות בבית נחשבות קטנות יותר מחתונות באולם או בגן ולכן כמות המוזמנים יורדת משמעותית, ברוב הבתים אפשר להכניס עד 100 אנשים, אבל יש גם חתונות בבתים שיכולים להכניס 300 מוזמנים. אנחנו ממליצים לקחת בחשבון שמתכננים אירוע כזה בבית שיש לסגור אזור לטובת מטבח, קבלת פנים, אזור הושבה מתחם לריקודים. דרוש שטח התארגנות ולכן חשוב להבין את השטח וליצור סקיצה מסודרת בהתאם לבקשות הספקים והשטח הדרוש לכל אחד מהם.

איזה ספקים צריכים לקחת חלק?

כמו כל אירוע הלוגיסטיקה היא המפתח להצלחת האירוע שלכם. משלב התכנון והארגון אנחנו ממליצים להעזר במפיק/ מנהל אירוע שיודע לתכנן ולמקם עבורכם את הספקים השונים. לאחר שלב התכנון מגיע שלב התפעול בשטח, כל חתונה ביתית מצריכה תוספות של מערכות הגברה ותאורה, חיווטי חשמל ושימוש בגנרטור חירום או פעיל.

איך מסדרים את הגינה שתתאים לאורחים?

אתם צריכים להחליט האם מדובר בחתונה בבית שתהיה "הפוכה" או חתונה מסורתית רגילה. ההבדל טמון בחיסכון של מקומות הושבה וקיצור זמנים והתחלה של מסיבה בצורה מהירה יותר. חתונות בבית בדרך כלל מוגבלות בשעת הסיום לכן מומלץ לרוב לקיים חתונה הפוכה כדי להרוויח רחבת ריקודים ארוכה, מתאים בעיקר לערב. במידה ומדובר באירוע צהרים אין באמת בעיית שעה ובחירה בסוג האירוע יכולה לנבוע או משיקולי גודל השטח בבית או מהעדפות שלכם.

מה עושים אם אין לכם גינה בבית?

למזלכם יש מספר רב של מקומות וחצרות של בתים שניתן לשכור למספר שעות ולבחור בדיוק את גודל הגינה והשטח הרצוי. יותר מזה חיפוש מדוייק יכול גם לעזור לכם בבחירת גינה לערב או ליום וגם בסוג עיצוב הבית והאווירה במתחם. האם מחפשים בית מודרני, אלגנטי, כפרי או רומנטי? אנחנו ממליצים להגדיר בחוזה התקשרות מסודר את היחסים ביניכם ובין בעל השטח, כמה כסף מקדמה, כמה יתרת תשלום אין הכסף עובר מתי הספקים יכולים להגיע מתי צריכים לעזוב.

אז כמה עולה להפיק חתונה בבית?

חתונה ממוצעת של 200 אורחים בבית עולה באזור 80,000-100,000 ש"ח תלוי בסוג הספקים הנבחרים, והעדפות השונות שלכם. רצוי לתכנן בצורה טובה יותר את התקציב בשביל לדעת אם האירוע שלכם יכול להתקיים בבית או לא.

 


אול-פלייסס תוכן איכותי מעולם האירועים, כל המידע על עולם האירועים במקום אחד. בבלוג תוכלו למצוא מידע על אירועים בנושאי: חתונות, ימי הולדת, בר מצוות ואירועים לחברות. אול-פלייסס מאחלת לכם המון מזל טוב, ומקווה שתמצאו את כל התשובות לשאלות שלכם.