אז מה זה סדנת אלכוהול ?

נתחיל בחידה, מוכנים ? מה היא הדרך הקצרה ביותר מנקודה A לנקודה B ?
אתם בטח באים לצעוק קו ישר אבל התשובה הנכונה לשאלה זו היא כנראה זיג זג. אתם עוד לא עוקבים? סדנת אלכוהול לוקחת אתכם למסע מצחיק מרתק מלא בחוויות שתרצו לצלם. כל מדריך יודע להעביר את הסדנה בדרך שלו ובסגנון שמביא את האופי שלו בצורה הטובה ביותר לסדנה.

סדנת אלכוהול מאפשרת לכם מצד אחד ללמוד ולחוות הכנת קוקטיילים, משקאות ולקבל הסברים על סוגי המשקאות השונים שניתן להכין לאירועים שונים, יחד עם משחקי שתיה מסביב לעולם פרסים והרבה מתנות.

בסדנאות השונות ניתן להרוויח מספר דברים עיקריים: גיבוש הקבוצה או הצוות, הומר צחוק והנאה וכמובן גם ידע פרסים והפתעות. מבחינת תוכן ולהעביר חלק מהערב או מסיבת הצהרים שלכם עם סדנה טובה מצחיקה לא כבדה ושרוב האורחים שלכם ישתתפו בה כנראה שזאת הסדנה הנכונה לכם.

מה צריך לארגן או לדעת לפני שמזמינים סדנת אלכוהול

סדנת אלכוהול לא מצריכה ממכם יותר מידי דברים, בואו נעבור ביחד על הנקודות העיקריות.
בהתאם לאופי וסוג הסדנה, מומלץ לשלב כסאות בהתאם למספר המשתתפים. לרוב סדנאות אלכוהול מועברות לקבוצות של עד 50 אורחים כאשר יש אינטראקציה בין המדריך והאורחים.

לרוב המדריך מזמין מספר משתתפים כל אחד בתורו או מספר משתתפים יחד להכין קוקטיילים אתו, או לטעום משקאות חדשים או ליצור סוג של משחקי שתייה מגניבים עם מספר משתתפים במקביל. הרעיון להכניס עניין בכל שלב בסדנה. מלבד מקומות הושבה נוחים רצוי שיהיה שטח מספיק גדול אם תרצו לקיים משחקי שתייה שונים.

מערכת הגברה חשובה למרות שמודבר בקבוצה קטנה מוזיקה קצבית ממערכת טובה יחד עם מיקרופון למנחה ישפרו את הצלחת הסדנה. ואחרון חביב מבנה בר או שולחן עבודה גדול בגבה של 90 ס"מ עד 110 ס"מ יעזור לאורחים לראות בצורה טובה יותר מה קורה ומה עושים בכל שלב.

כמה זמן לוקחת סדנת אלכוהול ומה העלות שלה?

סדנאות אלכוהול יכולות לקחת בין שעה לשעה וחצי. יש סדנאות יותר ארוכות הכל תלוי בסופו של דבר במספר המשתתפים וכמות התכנים שתרצו שהמדריכים יעבירו לאורחים שלכם. בהתאם לאופי האירוע וסוגי התכנים שאתם תקיימו באותו ערב או יום תוכלו להחליט האם הסדנה צריכה להיות קצרה או ארוכה יותר. באופן כללי אנחנו ממליצים בימים שיש הרבה עניין לצמצם משך זמן לכל סדנה ובכך ליצור חוויה מאוד איכותית וממוקדת לצוות.

עלויות לסדנאות אלכוהול מתחיל ב2750 שקלים ומגיעות גם ל5000 שקלים לסדנה. הכל תלוי בסוג הסדנה כמות המצרכים ומספר המדריכים. רוב המחירים ינועו בטווח של 3500 ₪ לסדנה כאשר מה שיוכל לעשות את ההבדל הוא שדרוג של מוצרים, תוספת פרסים והוספה של מדריכים.

אז איך תדעו להתאים את סדנת האלכוהול הנכונה

בהתאם לאופי האורחים תוכלו להחליט בין סוגי סדנאות שונות. אופי האורחים, הגיל שעות האירוע והמיקום ישפיעו בהחלט על סוג סדנת האלכוהול המתאימה עבורכם. מצ"ב קצת דוגמאות לסדנאות אלכוהול שונות והמלצות על שילוב של סדנה לכל סוג אירוע.

סדנת קוקטיילים- לרוב תמצאו את הסדנה כפעילות גיבוש מהנה לערבי חברה במשרד או ימי כיף בצהרים או בערב, הרעיון ליצור ולשב סדנה באירוע שזורם כיף לא כבד משהו שיוכל להכניס עניין צחוק והומר על האורחים. אירועים שמשלבים שמש בריכה או ימי כיף מצחיקים ופעילויות בסוף יום העבודה בחברה. שילוב סדנת קוקטיילים תכניס עניין תחרותיות והמור בצורה נכונה יחד עם החלק הכי חשוב לימוד של הכנת קוקטיילים.

מדרכים שונים מעבירים את הסדנה בצורה שונה, חשוב לפני שסוגרים להבין האם מדובר ביותר משחקי שתייה והסבר על תולדות הקוקטיילים או ממש הכנה פרונטלית של משקאות ע"י צוות העובדים. ההבדלים יהיו חשובים בקביעת אופי וסוג האירוע שלכם.

סדנת יין – כן גם יין נכנס לתוך המשפחה של חובבי סדנאות האלכוהול כאשר יש סדנאות מיוחדות לטעימות יין עם הסברים וסיורים על עולם של טעמים שונים הבדלים וכיצד צריך לטעום יין. תהליך סדנת היין מתאים לאירועי בוטיק, אירועי ערב מיוחדים לפעילות גיבוש שיכולה לפתוח או לסיים את היום. לרוב סדנאות יין מתקיימות ביקבים אבל יש כמובן אפשרות להגיע עד למשרדי החברה או לבית הלקוח.

סדנת ויסקי- היא אומנות. כל סדנה כזאת כוללת טעימות של סוגי ויסקי שונים מחלקים אחרים בעולם ועל כל בקבוק שנפתח תשמעו סיפור מעניין. הסדנה טובה בשביל להעביר ערב לחובבי ויסקי בלבד. מתאים בעיקר לערבי קונספט המותאמים לחוויה שתייה אחרת.

מסקנות המלצות ואזורים שתוכלו לקיים את הסדנה

סדנאות אלכוהול השונות מתקיימות ברחבי הארץ בין אם במיקום שאתם שולחים ומבקשים ממפעילי הסדנה שיגיעו ועד האפשרות להגיע למקומות של המדריכים עצמם. הכל בסוף תלוי בזמן שתצרו את הסדנה, מה משתלב איתה ואיך כל הערב הולך להיראות.

חשוב להתאים את הסדנה הנכונה לאורחים, לשעות לסוג הקהל ותכנים השונים שתשלבו. המטרה של סדנת אלכוהול יכולה להיות כפולה צחוק ולימוד והבנה. אתם יכולים לוותר על אחד מהם ולקבל את השני אבל חשוב לדעת לשלב. במידה ויש רצון ליצרה סדנה מקצועית הדגישו ובדקו מראש שרכן המדריך יודע להעביר סדנאות כאלו.

לדעתו כל סדנה כולל אלכוהול שמותאמת נכון ללוח הזמנים של האירוע וממלאת תפקיד מוגדר יכולה לתרום להנאה ולחוויות השונות שתרצו. צאו תשתו מקווה שלא תשתכרו ובעיקר פשוט תהנו.