איך יום גיבוש מושלם לעובדים נראה ומתנהל?

פתיחת השנה הגיעה ויחד איתה הרצון ליצור גיבש טוב יותר לעבדים שלכם. אז איך יוצרים עוד יום גיבוש שיהיה טוב יותר משאר הימים ויתאים לתקופה החורפית שהגיעה? כמה רעיונות איך דווקא אירוע חברה יוכל להעניק לעובדים שלכם חווית גיבוש טובה יותר.

ניצול תקציב נכון מתחיל בחשיבה מחוץ לקופסה – שאתם עומדים בפני תכנון האירוע הקרב והבא שלכם תנסו לחדש להפתיע ולרגש את העובדים. תנסו להרים  את " האש" ולהכניס עניין בכל חלק ביום. מבנה טוב ליום הגיבוש שלכם שכל הזמן רק יעלה הילוך מבטיח לכם את הדרך לחוויה הכי טובה.

שמרו על מבנה מעניין – כל חוויה טובה משלבת מבנה טוב. הדרך ליצירת סיפוק והנאה אצל העובדים שלכם מבוססת על הכרת הצרכים שלהם. מה העובדים שלכם מעדיפים? כמה אטרקציות צריך לשלב איזה אוכל יתאים להם הכי טוב ומה באמת יגרום ליום או לאירוע להיות בלתי נשכח ומהנה עבורם.

לו״ז ליום גיבוש מעולה לעובדים, מהבוקר עד סיום האירוע:

10:00 התחילו עם טיזר, המשיכו עם תחרויות בין צוותים ומחלוקת – העובדים שלכם שרגילים תמיד לטיול השנתי ימצאו את עצמם מופתעים. נצלו את השינוי ונסו לחולל מהפכה בצורת החשיבה שלהם. כמו כל דבר טוב תצרכו ליצור סקרנות לעובדים שלכם. שימוש בחלקי טיזר, בהודעות שיכולות ליצור עניין וצבעים נועזים יגמרו להם להתחיל לדמיין. המטרה שלכם ברורה ליצור תחושת ציפייה ליום הגיבוש או אירוע החברה שבא.

11:00 ארוחות-בוקר, צהרים וקינוחים או שבכלל תלכו על קרב סכינים? יש שתי דרכים ליצור עניין בארוחות של העובדים שלכם. הדרך הראשונה מדברת על מנות מעוצבות, שפע גיוון הרבה צבעים, כלי הגשה מרשימים ובעיקר המון פינוקים. הגישה השנייה אומרת שכיבוד צריך להיות טעים אבל עדיף לנצל את התקציב בצורה שתכניס עניין ותחרות וכך נולד לו בעצם קרב סכינים בין העובדים שמחלקים לקבוצות ומתחרים על פרסים. יתרון סדנאות בישול תחרותיות שמעבר לגיבוש הצוותי הם יוצרות גם ברמת האירוע והיום חוויה משותפת לעובדים שניתן לזכור אותה לטובה, ממש כמו מופע או להקה טובה.

12:00 הרצאות שיכנסו עניין – הביקוש לתוכן איכותי רק הולך לגדול בשנת 2020 ולכן הרצאות טוב הם מפתח ליצירת עניין ומחשבה לעובדים. בימים של 6-8 שעות המשלבים מגוון של פעילויות דווקא הרצאה טובה לאחר ארוחת הבוקר יכולה להיות הדרך הטובה ביותר להכניס עניין ולפתוח בצורה טובה את היום. מתי בפעם האחרונה קיימתם הרצאה סביב זירת איגרוף? אולי תרצו שאריק זאבי יכניס קצת עניין ומוטיבציה בעובדים שלם? או שמתחשק לכם שפרופסור דן אריאלי יטלטל לכם את המוח. כמובן שמסגרת תקציבית היא המפתח ליום שלכם אנחנו ממליצים תמיד להעניק 20% לכל הפחות מהתקציב להרצאות הבוקר.

14:00 סדנאות שיגמרו לאורחים לזוז – קצב ותנועה תמיד היה גורם מכריע בשינוי דפוסי החשיבה. אם כבר ניסתם סדנאות צחוק ויוגה אולי הגיע הזמן לנסות גם סדנאות תיפוף או ריקוד. הרעיון שעומד מאחורי סדנאות כאלו הוא פשוט מאוד. גוף בתנועה מגיב טוב יותר לסביבה.

 15:00 טורניר שש בש, פינג פונג, קליעה למטרה – הפעלות יכולות להיות זולות, מצחיקות ומהנות, ויכולות להיות גם מורכבות. תקציב הוא המפתח. הפתרון הזול ליצירת עניין הוא משחקים שלא דורשים השקעה כספית גדולה. טורנירים פשוטים לרוב יכולים להיות משמחים באותה מידה כמו פעילות מורכבת. חלוקה לצוותים ומחלקות ויצירת זמנים קצובים לרוב של עד שעה וחצי תביא את העובדים לתחרותיות מהנה.

16:00 סיימו הכי חזק – מופע סטנדאפיסט, הופעה או שתתפרעו ותשלבו קריוקי – לאחר שעברתם את אורחות הבוקר, ההרצאות, התחרויות השונות, סדנאות הבישול והמתוקים הגיע הזמן למופע מצחיק או להקה חיה או שבכלל מתאים לכם לסיים בקריוקי לכל החברה. מה שלמדנו באירועים חברה וימי גיבוש הינו שצריך לסיים בצורה מפתיעה ומצחיקה שתשאיר חותם חיובי על היום שלכם.

___________________________________________________________________________________
אול-פלייסס תוכן איכותי מעולם האירועים, כל המידע על עולם האירועים במקום אחד. בבלוג תוכלו למצוא מידע על אירועים בנושאי: חתונות, ימי הולדת, בר מצוות ואירועים לחברות. אול-פלייסס מאחלת לכם המון מזל טוב, ומקווה שתמצאו את כל התשובות לשאלות שלכם.